Stymulator Soterix 1x1 tDCS-LTE

34% redukcji objawów w poważnych zaburzeniach depresyjnych.

Zapytaj o ofertę

Stymulator SOTERIX 1x1 tDCS-LTE

to nieinwazyjne urządzenie medyczne, które stymuluje mózg poprzez elektrody umieszczone na skórze głowy. Stanowi bezpieczną i skuteczną terapię depresji w warunkach ambulatoryjnych. Jest dostępny na terenie Unii Europejskiej do leczenia między innymi ciężkich zaburzeń depresyjnych u dorosłych pacjentów.

Funkcja LTE

Ograniczenie energii całkowitej (Limited Total Energy) to funkcja opracowana wyłącznie przez inżynierów firmy Soterix. W porównaniu ze standardowym stymulatorem, LTE ogranicza napięcie i moc niezbędne do stymulacji poprzez inteligentne zarządzanie energią. W efekcie faktyczne natężenie prądu utrzymywane jest na stałym poziomie, nawet w przypadku zmieniającej się impedancji. Pozwoliło to na wydłużenie żywotności baterii oraz skrócenie o połowę czasu trwania pojedynczej sesji terapeutycznej z zachowaniem skuteczności identycznej dla standardowego stymulatora.

Leczenie

System tDCS-LTE został opracowany przez najbardziej znanych lekarzy z całego świata. Badania kliniczne wykazały, że jest to bezpieczny i skuteczny sposób leczenia depresji. tDCS-LTE jest bezbolesny i pozwala na jednoczesne prowadzenie innych metod leczenia podczas terapii. Każda sesja terapeutyczna trwa maksymalnie 20 minut. Powinny się one odbywać 3-5 razy w tygodniu. Pacjent może spodziewać się poprawy samopoczucia już po kilku sesjach. Uzyskanie maksymalnych korzyści może zająć kilka tygodni. Jeśli po przerwaniu terapii objawy wrócą, można wrócić do lekarza na sesje utrwalające.

Zastosowanie

Leczenie depresji za pomocą systemu tDCS-LTE jest łatwe. Urządzenie zasilane bateryjnie jest połączone z elektrodami umieszczonymi na głowie pacjenta. Specjalny czepek/opaska pozwala na prawidłowe umieszczenie elektrod we właściwym miejscu.

Wpływ kliniczny

Stymulator tDCS-LTE to nieinwazyjne urządzenie medyczne opracowane przez lekarzy oraz naukowców z Nowego Jorku. System tDCS-LTE został zaprojektowany w celu zapewnienia bezpiecznej i skutecznej przezczaszkowej stymulacji prądem stałym (tDCS) bez ryzyka i komplikacji chirurgicznych. Wykazano, że tDCS daje podobne efekty jak zwykłe leki antydepresyjne.

Skutki uboczne

Skutki uboczne nie występują lub występują bardzo rzadko i są łagodne (podrażnienie skóry). Zazwyczaj ustają tuż po sesji. Po sesji można wrócić do codziennych zajęć w domu oraz w pracy.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do korzystania z tDCS-LTE jest obecność wszczepionych metalowych urządzeń oraz rozruszników serca. Nie ma badań dotyczących bezpieczeństwa terapii tDCS-LTE w czasie ciąży.

Opis

Długość
20 cm
Szerokość
15 cm
Wysokość
7 cm
Zasilanie
2 x 9V bateria alkaliczna
Żywotność baterii
(nowe baterie): do 3 godzin
Model
1401

Specyficzne kody

Pliki do pobrania

Soterix Brochure

Pliki do pobrania (2.39MB)

Ulotka Soterix

Pliki do pobrania (1.56MB)