Stymulator Soterix 1x1 tDCS

Stanowi bezpieczną i skuteczną terapię depresji w warunkach ambulatoryjnych.

Zapytaj o ofertę

Stymulator Soterix 1x1 tDCS

to nieinwazyjne urządzenie medyczne, które stymuluje mózg poprzez elektrody umieszczone na skórze głowy. Stanowi bezpieczną i skuteczną terapię depresji w warunkach ambulatoryjnych. Jest dostępny na terenie Unii Europejskiej do leczenia między innymi ciężkich zaburzeń depresyjnych u dorosłych pacjentów.

Leczenie

System 1x1 tDCS został opracowany przez najbardziej znanych lekarzy z całego świata. Stymulacja jest bezbolesna i pozwala na jednoczesne prowadzenie innych metod leczenia podczas terapii. Każda sesja terapeutyczna trwa maksymalnie 40 minut. Powinny się one odbywać 3-5 razy w tygodniu. Pacjent może spodziewać się poprawy samopoczucia już po kilku sesjach. Uzyskanie maksymalnych korzyści może zająć kilka tygodni. Jeśli po przerwaniu terapii objawy wrócą, można wrócić do lekarza na sesje utrwalające.

Zastosowanie

Prowadzenie terapii za pomocą systemu 1x1 tDCS jest łatwe. Urządzenie zasilane bateryjnie jest połączone z elektrodami umieszczonymi na głowie pacjenta. Specjalny czepek/opaska pozwala na prawidłowe umieszczenie elektrod we właściwym miejscu.

Wpływ kliniczny

Stymulator 1x1 tDCS to nieinwazyjne urządzenie medyczne opracowane przez lekarzy i naukowców z Nowego Jorku w celu zapewnienia bezpiecznej oraz skutecznej przezczaszkowej stymulacji prądem stałym (tDCS) bez ryzyka i komplikacji chirurgicznych. Wykazano, że tDCS daje podobne efekty jak zwykłe leki antydepresyjne.

Skutki uboczne

Skutki uboczne nie występują lub występują bardzo rzadko i są łagodne (podrażnienie skóry). Zazwyczaj ustają tuż po sesji. Po sesji można wrócić do codziennych zajęć w domu i w pracy.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do korzystania z tDCS jest obecność wszczepionych metalowych urządzeń oraz rozruszników serca. Nie ma oficjalnych wyników badań dotyczących bezpieczeństwa terapii tDCS w czasie ciąży.

Opis

Długość
20 cm
Szerokość
15 cm
Wysokość
7 cm
Zasilanie
2 x 9V bateria alkaliczna
Żywotność baterii
(nowe baterie): do 3 godzin
Model
1300A

Specyficzne kody

Pliki do pobrania

Ulotka Soterix

Pliki do pobrania (1.56MB)