Stymulator Soterix taVNS

transcutaneous auricular Vagus Nerve Stimulation

Przezskórna stymulacja nerwu błędnego

Jedyne urządzenie ze zintegrowanymi akcesoriami do badań klinicznych nad taVNS

Zapytaj o ofertę

Informacje o przezskórnej stymulacji nerwu błędnego

W przeciwieństwie do stymulatorów wszczepianych chirurgicznie, taVNS to niedroga, niewielka, łatwa do aplikacji i przenośna opcja stymulacji systemu błędnego. TaVNS jest tak atrakcyjny, ponieważ umożliwia szybkie i łatwe przełożenie dotychczasowych badań nad VNS na poszukiwanie nowych potencjalnych metod leczenia chorób ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Klasyczna stymulacja nerwu błędnego (VNS) jest obecnie metodą zatwierdzoną przez FDA w leczeniu padaczki, lekoopornej depresji i przewlekłej otyłości, a długoterminowe bezpieczeństwo VNS jest dobrze ugruntowane.

Z kolei taVNS pozwala na stymulację elektryczną przedsionka nerwu błędnego (ABVN), łatwo dostępnego obszaru unerwiającego ludzkie ucho. W ciągu ostatniej dekady kilka grup badaczy wykazało bezpieczeństwo i tolerancję tej metody, w tym wpływ na ośrodkowy i obwodowy układ nerwowy oraz skutki behawioralne w populacjach neuropsychiatrycznych (Kreuzer i wsp. 2012, Clancy i wsp. 2014, Rong i wsp. 2016, Bauer i wsp. 2016). Skutki uboczne taVNS są minimalne, a te najczęściej występujące to podrażnienie lub zaczerwienienie skóry.

Dwa najczęściej spotykane miejsca stymulacji to przednia ściana zewnętrznego przewodu słuchowego (tragus) oraz cymba conchae. Stymulację pozorowaną można przeprowadzić poprzez stymulację płatka ucha lub poprzez zastosowanie metody kontroli biernej, w której elektrody są przymocowane do miejsc aktywnych, ale nie dostarcza się żadnej stymulacji. Stosowane parametry stymulacji mogą się różnić,  jednak zgodnie z literaturą stymulacja jest dostarczana w sposób pulsacyjny (szerokość impulsu: 250–500 μs, częstotliwość: 10–25 Hz) z dobieranym indywidualnie prądem stałym (<5 mA).

Stymulator Soterix taVNS

W oparciu o rewolucyjną platformę mini-CT, Soterix Medical wprowadza pierwszy przezskórny stymulator nerwu błędnego (taVNS) opracowany specjalnie do badań klinicznych nad stymulacją ludzkiego mózgu. System umożliwia wszystkie niezbędne ustawienia parametrów impulsu (częstotliwość, czas trwania, interwał, czas trwania sesji), które potrzebne są do testowania powszechnie używanych protokołów. Dzięki opcji odblokowania urządzenia na aż trzy różne sposoby (w oparciu o kod, czas, sieć ElectraRx), system zapewnia naukowcom elastyczność planowania prób taVNS według własnego uznania.

Akcesoria taVNS

Elektroda do stymulacji taVNS od Soterix jest pierwszą i jedyną elektrodą zoptymalizowaną specjalnie do rygorystycznych badań na ludziach. Jest prosta w budowie, łatwa w użyciu i zapewnia niezawodną stymulację. Optymalny mechanizm sprężynowy został przetestowany, aby zapewnić wygodne i solidne dopasowanie, niezależnie od tego, czy celuje się w przewód słuchowy (tragus), cymba concha, czy w inne pożądane miejsce stymulacji.

Opis

Długość
16 cm
Szerokość
7 cm
Wysokość
1.5 cm

Specyficzne kody