Stymulator Soterix 1x1 tDCS mini-CT LTE

To nieinwazyjne urządzenie medyczne, które stymuluje mózg poprzez elektrody umieszczone na skórze głowy.

Zapytaj o ofertę

Stymulator SOTERIX 1x1 tDCS mini-CT

to nieinwazyjne urządzenie medyczne, które stymuluje mózg poprzez elektrody umieszczone na skórze głowy. Stanowi bezpieczną i skuteczną terapię depresji w warunkach ambulatoryjnych oraz domowych. Jest dostępny na terenie Unii Europejskiej do leczenia między innymi ciężkich zaburzeń depresyjnych u dorosłych pacjentów.

Wersja mini-CT

Stymulator mini-CT posiada funkcje standardowych stymulatorów Soterix 1x1 wbudowane w kompaktowe urządzenie przenośne. Osobny tryb administratora oraz pacjenta pozwalają przeszkolonemu personelowi zaprogramować wymagane parametry sesji terapeutycznej, a pacjentowi uruchomić ją osobiście w bezpieczny dla siebie sposób, wszystko to dzięki generowaniu specjalnych kodów jednorazowego dostępu.

Funkcja LTE

Ograniczenie energii całkowitej (Limited Total Energy) to funkcja opracowana wyłącznie przez inżynierów firmy Soterix. W porównaniu ze standardowym stymulatorem, LTE ogranicza napięcie i moc niezbędne do stymulacji poprzez inteligentne zarządzanie energią. W efekcie faktyczne natężenie prądu utrzymywane jest na stałym poziomie, nawet w przypadku zmieniającej się impedancji.

Leczenie

System 1x1 tDCS mini-CT został opracowany przez najbardziej znanych lekarzy z całego świata. Stymulacja jest bezbolesna i pozwala na jednoczesne prowadzenie innych metod leczenia podczas terapii. Każda sesja terapeutyczna trwa maksymalnie 30 minut. Powinny się one odbywać 3-5 razy w tygodniu. Pacjent może spodziewać się poprawy samopoczucia już po kilku sesjach. Uzyskanie maksymalnych korzyści może zająć kilka tygodni. Jeśli po przerwaniu terapii objawy wrócą, można wrócić do lekarza na sesje utrwalające.

Zastosowanie

Prowadzenie terapii za pomocą systemu 1x1 tDCS mini-CT jest łatwe. Urządzenie zasilane bateryjnie jest połączone z elektrodami umieszczonymi na głowie pacjenta. Specjalny czepek/opaska pozwala na prawidłowe umieszczenie elektrod we właściwym miejscu.

Wpływ kliniczny

Stymulator 1x1 tDCS mini-CT to nieinwazyjne urządzenie medyczne opracowane przez lekarzy i naukowców z Nowego Jorku w celu zapewnienia bezpiecznej i skutecznej przezczaszkowej stymulacji prądem stałym (tDCS) bez ryzyka i komplikacji chirurgicznych. Wykazano, że tDCS daje podobne efekty jak zwykłe leki antydepresyjne.

Skutki uboczne

Skutki uboczne nie występują lub występują bardzo rzadko i są łagodne (podrażnienie skóry). Zazwyczaj ustają tuż po sesji. Po sesji można wrócić do codziennych zajęć w domu i w pracy.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do korzystania z tDCS jest obecność wszczepionych metalowych urządzeń oraz rozruszników serca. Nie ma oficjalnych wyników badań dotyczących bezpieczeństwa terapii tDCS w czasie ciąży.

Opis

Długość
16 cm
Szerokość
7 cm
Wysokość
1.5 cm
Zasilanie
3 x 1,2V 800mAh akumulator Ni-MH (wymienne)
Żywotność baterii
minimum 600 minut stymulacji (nie wliczając trybu standby)
Model
1601-LTE

Specyficzne kody

Pliki do pobrania

Ulotka Soterix

Pliki do pobrania (1.56MB)